Najkrajšie pláže sveta

Pláže na Maui

USAUSA

Popis lokality

Photograph Maui Sunset by Andrew Rhodes on 500px


Kto hľadá rôznorodé pláže, nájde ich na havajskom ostrove Maui. Ostrovu dominujú pláže s najjemnejším zlatým pieskom, avšak môžete tu navštíviť aj pláže, kde nájdete jemný piesok biely, čierny, či dokonca červený. Táto rozmanitosť ostrova láka množstvo turistov i celebrít z celého sveta (každoročne cez 2 mil.). Istotne aj to umožnilo rýchly rozvoj služieb a infraštruktúry na ostrove. Celkovo sa tu nachádza šesť skvelých pláží. Za kráľovnú medzi nimi domorodci považujú viac ako 1 km dlhú a približne 100 metrov širokú pláž Makena (oficiálne Oneloa, či Big Beach Maui). Je zároveň najväčšou plážou na ostrove. More po pár metroch od vstupu je hlboké, preto je optimálne skôr pre šnorchlovanie a potápanie.
Populárnou plážou je napríklad aj pláž Maluaka. Je typická tým, že sa tu koncajú početné svadobné obrady. Aj na Slovensku existujú agentúry, ktoré ponúkajú zorganizovanie romantických svadobných ciest na Hawaj, predovšetkým práve na ostrove Maui. No nádherné pláže nie sú všetko. Spomeňme tiež teplučký priezračný oceán s možnosťou celoročného kúpania, prekrásne okolité scenérie a fascinujúci prírodu s vodopádmi. Aj preto práve tu môžete zažiť dokonalý relax, ale aj nádherné zážitky pri šnorchlovaní, potápaní a pozorovaní podmorského života a koralových útesov, kde okrem iného zaujmu pestrofarebné koralové rybky. K atrakciám patria tiež morské korytnačky.
Ak si chcete vychutnať nádherný východ slnka, skúste to spraviť na vrchole sopky Haleakala. Návštevníkov určite poteší fakt, že ide o spiacu sopku, ktorá však výrazne ovplyvňuje počasie na ostrove.
Ostrov Maui poteší aj milovníkov golfu, pretože na južnom pobreží ostrova sa nachádzajú skvelo udržiavané golfové ihriská. Keď už budete na Maui, pravdepodobne nevynecháte ani zaujímavé mestečko Lahaina, prezývané ako ako mestečko medových týždňov. Predstavuje ho vlastne dlhá ulica s obchodmi ponúkajúcimi suveníry, či reštauráciami s typickou hawajskou hubou.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Honolulu
Ubytovanie Maui Hawaj, Wailea
Požičanie auta v Honolulu

Poistenie Havaj

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláže na Maui