Články cestovných kancelárií

Maroko a oblasť Saidia

MarokoMAROKO

Keď sa povie Maroko, pre ešte mnohých skúsenejších dovolenkárov je to najmä letovisko Agadir, ktoré príde na um ako prvé. V priebehu posledných troch rokov sa čoraz viac dostáva do popredia aj oblasť Saidia, ktorá leží neďaleko Alžírskych hraníc na severe krajiny. Ponúka príjemné pieskové pláže s jemným pieskom a čistou vodou, príjemných a ochotných miestnych, ako aj voľné pláže s dostatkom priestoru napríklad na plážové loptové hry.

Saidia a Stredozemné more

Jedným z hlavých rozdielov oproti letovisku Agadir je poloha. Saidia sa nachádza na severe Maroka pri pobreží Stredozemného mora. Centrom regiónu je mesto Oujda. To je po stránke historickej aj obchodnej významným centrom, ale tiež príletovým miestom. Všetkých turistov, ktorí mieria sem, víta zaujímavá čerstvo postavená budova letiska. Tá patrí medzi prvé miesta na fotografiách z vašej dovolenky.

Saidia Maroko
   © Kartago

Cesta do Saidie vedie cez Oujdu a popri pobreží až do letoviska, ktoré svoj boom zažíva až v posledných rokoch. Donedávna bola lokalita známou len pre Maročanov, ktorí majú vo východnejšej časti Saidie svoje vilové štvrte.
Východná Saidia je však práve tá, kam zavíta každý jeden turista. Zvláštnosťou tohto letoviska je, že poskytuje ubytovanie len v pár hoteloch. Všetky sú luxusné, kategórie 5 hviezdičiek, cenovo prijateľné a každý jeden z nich ponúka výborné služby ako po stravovacej, tak aj po animačnej stránke.
Saidia býva súčasťou aj poznávacích zájazdov po Maroku, ktoré prechádzajú taktiež bohatšími regiónmi na historické poklady, smerom na juh a západ prechádzajúc aj takými mestami ako je Casablanca a Marakesch. Poznávacie zájazdy obsahujú aj návštevy v múzeách a pod.

Hotely v Saidia

Tri hotely ponúkané v letovisku Saidia má vo svojej ponuke cestovná kancelária Kartago tours. Sú to hotely Oriental Bay Beach, Be Live Grand Saidia a Iberostar Saidia.

Saidia Maroko
   © Kartago
Saidia Maroko
   © Kartago

V každom prípade ide o hotel svetovej hotelovej siete a svoju pozíciu si tu drží dôsledne a s dobrým menom. Architektúrou sú si podobné, avšak predsa len sa líšia napríklad ponukou jedál. Prioritné zameranie hotelov bolo na turistov západnej Európy. Francúzi, Španieli a Nemci sú známi ako nároční turisti vyžadujúci kvalitné služby, jedlá, kvalitný výber vína, syrov a morské plody. Ak nepočítame pestrý výber nápojov a animačné programy v jednotlivých hoteloch, dá sa hovoriť, že po tejto stránke bude našinec veľmi spokojný.
Okolie hotelov nemá núdzu o zeleň, a do 15 minút chôdze v závislosti od vzdialenosti hotela, môžete navštíviť miestne nákupné stredisko Medina. V ňom nájdete aj prístavisko Marina de Saidia s kaviarňami a predajňou podobnou na naše supermarketové siete.

Zaujímavé na okolí Saidia

Medzi zaujímavé miesta, ktoré je možné navštíviť v rámci rôznych fakultatívnych výletov, alebo v rámci vlastného poznávania, patrí niekoľko miest, lokalít, ale aj zvláštností. Mesto Oujda, je starým mestom so zaujímavým historickým centrom a hradbami, ktoré dodnes fungujú aj ako hradisko starého trhu.

Návštevník typického marockého trhu získava miestami zážitok, keďže v mnohom sa za celé stáročia spôsob predaja a prezentovania výrobkov nezmenil. Zaujímavé sú miestne budovy, mnohé z nich majú svoju vlastnú históriu, ba dokonca sa stretávame aj s európskymi menami generálov a politikov z čias kolonizácie.
Medzi obľúbené suveníry a výrobky, ktoré si z Oujdy prinášajú Slováci sú rôzne čaje, bylinky, koreniny, nádoby, šperky a darčekové predmety. Nespočetný výber sladkostí a ovocia je už ďalšou kategóriou.

Saidia Maroko
   © Kartago

Nákupmi je známe mesto Nador. V jeho tesnej blízkosti je zvláštnosť, ktorá z tohto miesta robí raritu. Je ňou Mellila, zámorské územie patriace Španielsku a teda zároveň súčasť Európskej únie.
Ďalším miestom v okolí Saidie je aj prístavné mestečko Ras al Ma, z ktorého je výhľad na ostrovy Chafarinas. Tie pôvodne patrili Maroku, no obsadili ich Španieli. Maročania z Ras al Ma, turisti a rybári tak majú výhľad na španielske územie, ostrovy, na ktorých mimochodom žije vzácny druh tuleňov.
Viac do vnútrozemia si na svoje prídu milovníci prírody. Nádherné hory plné zelene a života sú totiž veľmi pekným miestom. Žijú v nich makaky, takže ak plánujete návštevu k nim, prineste im niečo pod zub.


Zdroj: Kartago Tours
Tip: nevynechajte ani ďalšie Články cestovných kancelárií...

REZERVUJ

Letenka Oujda
Ubytovanie v Saidia
Požičanie auta v Oujda

Poistenie Maroko

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Články › Články cestovných kanceláriíMaroko a oblasť Saidia