Články cestovných kancelárií

Zažite romantiku aj adrenalín v Malej Fatre

SlovenskoSLOVENSKO

Neopakovateľný zážitok z jesene sa vám naskytne práve z Jánošikového kraja. Práve na jeseň s malebným prostredím do zlatista sfarbených listov na stromoch. Romantické zákutia dolín, ale aj majestátnosť hôr s dominantnými ihličnatými lesmi. Aj také je tretie najvyššie pohorie na Slovensku s niekoľkými vrcholmi, ktoré sa týčia až do výšky 1600 m. n. m. – Malá Fatra.

Romantika aj adrenalín v Malej Fatre

Lokalizácia

Svoje GPS namierte do Národného parku Malá Fatra. Nachádza sa na severozápade Slovenska. Hľadajte okresy Žilina, Martin, Dolný Kubín a Prievidza. Pastva pre telo i ducha. matka príroda obdarila túto časť Slovenska veru mimoriadne. A vôbec nešetrila.
Malá Fatra sa delí na Kriváňsku Malú Fatru (je na severovýchod od rieky Váh - Suchý, Malý a Veľký Fatranský Kriváň, Rozsutce, Chleb) a na Lúčanskú Malú Fatru (na juhozápad od rieky Váh - Minčol, Kľak).

Romantika aj adrenalín v Malej Fatre

Národný park Malá Fatra

Skutočne atraktívne miesta ponúka územie Národného parku Malá Fatra. Samozrejmosťou sú početné turistické chodníky. A pritom vôbec nemusíte mať kondíciu alpského turistu. Trasy sú uspôsobené aj pre rekreačných turistov a rodiny s deťmi.
Určite by ste nemali obísť kaňon, Diery, majestátny Veľký Rozsutec – kde zaujmú skalné mestečká a pri výstupe na vrchol Rozsutca si môžete pomôcť aj reťazami, ktoré sú prichytené po bokoch skál. S trochou adrenalínu, ale výhľad stojí za to. Napokon svoju atmosféru má aj Vrátna dolina.

Romantika aj adrenalín v Malej Fatre

Veľký Fatranský Kriváň (1708 m. n.m.)

Najvyšším vrchom Malej Fatry je Veľký Fatranský Kriváň (1708 m. n.m.). Dostanete sa tam troma trasami - z Vrátnej doliny cez Snilovské sedlo rovno na vrchol Fatranského Kriváňa, prípadne zvoliť môžte hrebeňovku zo Strečna. Pre zdatnejších turistov odporúčame začať výstup zo Šutova, cez Šutovské vodopády. Cestou sa môžte osviežiť pri Mojžišových prameňoch. Na vrchol si síce zamakáte, ale ten výhľad stojí za to. Pod vami sa rozprestrie neskutočne krásna panoráma. Stačí “len” dobrá viditeľnosť.

Romantika aj adrenalín v Malej Fatre

Malá Fatra z inej perspektívy

Pokiaľ máte záujem pozrieť sa na pohorie z inej perspektívy, stačí vyraziť do severného predhoria. Tu, na pomedzí Kysuckej vrchoviny a výbežku Žilinskej kotliny nájdete nenáročné, o to však zaujímavejšie turistické trasy s jedinečným výhľadom na hrebeň Malej Fatry. Nezabudnuteľné pohľady na oravskú časť pohoria ponúka obec Zázrivá s početnými usadlosťami.

Čo treba vidieť a ochutnať?

Malá Fatra je skutočne dobrá voľba. Snúbi sa v nej čaro prírody, ale aj kus histórie. Môžete sa o tom presvedčiť priamo v rodisku známeho zbojníka, ktorý bral bohatým a dával chudobným. Myslíte správne – Juraj Jánošík, ktorého nám závidí celá Európa. Presvedčte sa, že tradície spred dvesto rokov sú živé a stále atraktívne aj dnes, a to priamo v Jánošíkovom kraji a spoznajte nefalšované slovenské tradície.
Za rozumnú cenu okrem komfortného ubytovania v štýlovej drevenici sa môžete tešiť na výstup k soche tohto zbojníka Jánošíka so zaujímavým osudom. V mieste vášho víkendového pobytu na vás čaká skvelá strava, ktorá je pre tento kraj príznačná. Ochutnať môžete aj miestne špeciality hlavne bryndzové halušky, ale vyrobiť si môžete aj vy sami korbáče či oštiepky, ak sa rozhodnete navštíviť salaš, ktorých je v okolí dosť (Salaš pod Suchým vrchom, Turčianske Kľačany).

Ďalším esom v tomto kraji je nepochybne Terchová a tá má veru rôzne prívlastky. Pre turistov a cestovateľov je jedinečná, pre básnika je čarokrásna, pre maliara plná farieb... Aký prívlastok jej dáte vy ? Prijmite preto naše pozvanie a navštívte kraj, kde sa narodil známy zbojník Jánošík a hlavný knihár cisárovnej Márie Terézie Adam František Kollár.

Romantika aj adrenalín v Malej Fatre

Objavte až 280 kilometrov turistických a cyklistických trás. Lanovkou sa vyvezte do výšky 1400 metrov nad morom a či sa už v zime alebo na jar spustíte do doliny na lyžiach, alebo v lete prejdete hrebeňom Malej Fatry, dáte všetkým cestovateľom, básnikom a maliarom za pravdu, že Terchová Vám jednoducho zostane v srdci.

Ak hľadáte čaro prírody, romantiku i dobrodružstvo a tiež aj niečo skutočne rázovité so srdečnými ľuďmi – Malá Fatra je určite správna voľba.


Zdroj: Zážitkové víkendové pobyty na Slovensku ; www.aventuria.sk
Tip: nevynechajte ani ďalšie Články cestovných kancelárií...

REZERVUJ

Letenka
Ubytovanie na Slovensku
Požičanie auta

Poistenie Slovensko

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Články › Články cestovných kanceláriíZažite romantiku aj adrenalín v Malej Fatre