Poklady sveta

Lotosový chrám v Dillí

IndiaINDIA

Popis lokality

Lotus of Stone by Shikhar Srivastava on 500px.com


Jeden z chrámov viery Bahai sa nachádza práve v Dillí, turisticky populárnej metropole v Indii. Jeho tvar je inšpirovaný lotosovým kvetom, ale zároveň aj prvkami modernej architektúry. Dizajnovo patrí k najkrajším stavbám v Dillí a aj preto je medzi cestovateľmi z celého sveta veľmi populárny.
Lotosový chrám v Dillí [ ] nepatrí k najstarším chrámom, veď bol postavený až v roku 1986 ako hlavný chrám viery Bahai na indickom subkontinente. Výstavba chrámu trvala 6 rokov, na jej konštrukčných prácach sa podieľalo 800 inžinierov, robotníkov a pomocných pracovníkov. Za skvelú architektúru chrámu ale vďačíme perzskému architektovi (Fariborz Sabba) pochádzajúcemu z Kanady, ktorý sa však možno tak trochu z pohľadu štýlu čiastočne inšpiroval inou skvelou stavbou, svetoznámou operou v Sydney.
Lotosový chrám patrí k väčším chrámom, je vysoký približne 40 metrov, priemer hlavej budovy dosahuje 70 metrov, počet sedadiel je 1300, avšak jeho celková kapacita dosahuje až 2500 miest. Povrch Lotosového chrámu je spracovaný z bieleho mramoru, ktorý pochádza z pohoria Penteli v Grécku.
Pôdorys chrámu je v tvare pravidelného deväť-uholníka, čo má súvis so symbolikou spojenou s náboženstvom Bahai. Číslo 9 totiž symbolizuje deväť hlavných náboženstiev sveta.
Pri vstupe do Lotosového chrámu je potrebné sa vyzuť a dodržiavať absolútne ticho. Lotosov chrám obklopuje park s udržiavanou a sviežou zeleňou o rozlohe 10,5 ha (26 akrov, 105 tis. m2) a zároveň opäť symbolických 9 vodných nádrží.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Poklady sveta

REZERVUJ

Letenka Dillí
Ubytovanie v Dillí
Požičanie auta v Dillí

Poistenie do Indie

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Poklady svetaLotosový chrám