Lyžiarske strediská

Levi lyžiarske stredisko

FínskoFÍNSKO

Popis lokality

Aurora Borealis in the Forest by Simon Inniger on 500px.com


Magické Fínko, krajina tisícich jazier, je známe krásnou prírodou, avšak skutočne vysoké hory krajine chýbajú. Napriek tomu ale krajine nechýbajú zaujímavé lyžiarske strediská, pričom jedno z tých najlepších je lyžiarske stredisko Levi. Práve toto lyžiarske stredisko bolo viackrát vyhlásené za najlepšie lyžiarske stredisko v krajine. Túto tradíciu neporušilo ani v roku 2016, kedy sa stalo najlepším lyžiarskym strediskom vo Fínsku. Pre svoje nesporné kvality sa v tomto stredisku každoročne konajú preteky Svetového pohára v alpskom lyžovaní (od roku 2004).

Levi [ ] predstavuje druhé najväčšie lyžiarske stredisko v krajine. Nájdete tu takmer 50 km zjazdoviek rôznej obtiažnosti. Či ste lyžiar začiatočník alebo lyžiar profesionál, lyžiarske stredisko Levi nikoho nesklame. 49% tratí predstavujú totiž modré zjazdovky, 42% červené a 9% čierne. Nachádza sa tu napríklad aj čierna zjazdovka World Cup, ktorej sklon dosahuje až 52%!

V Levi si môžete okrem lyžovania vychutnať aj bežkovanie, či jazdu na snežnom skútri. Môžete obdivovať nádhernú prírodu, či vidieť polárnu žiaru. Veď si len predstavte večerné lyžovanie za úžasných svetiel polárnej žiary!

Výhodou lyžiarskeho strediska je taktiež dlhá zima (stredisko sa nachádza za polárnym kruhom) a priaznivé snehové podmienky od konca októbra až do začiatku mája. Taktiež poteší, že deti do 7 rokov majú lyžovanie v sprievode rodiča zadarmo. Aj týmto sa snaží stredisko prilákať celé rodiny, čo sa mu nepochybne darí, keďže Levi je obľúbené aj pre svoju rodinnú atmosféru. K tomu možno dopomáha aj fakt, že práve lyžiarske stredisko Levi sa považuje za sídlo Santu...

Okrem strediska Levi je možné vo Fínsku navštíviť aj ďalšie atraktívne strediská ako Hyakya, Pyhä, či populárne stredisko Ylläs. Práve stredisko Ylläs je najväčším lyžiarskym strediskom vo Fínsku, s najväčším počtom vlekov a lanoviek. Dokopy sa tu nachádza 28 vlekov a 63 zjazdoviek.

Fakty

Nadmorská výška: 202 – 531 m
Zimná sezóna: od novembra do mája
Priemerná výška snehu: 80 cm
Zjazdovky: 50 km, z toho:
9% ťažký terén
42% stredne ťažký terén
49% ľahký terén
a 28 km osvetlených zjazdoviek
Počet vlekov: 27 (2 kabínkových / 1 expresná 6 sedačka / 24 vlekov)


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Lyžiarske strediská

REZERVUJ

Letenka do Helsiniek
Ubytovanie v Levi
Požičanie auta v Helsinkách

Poistenie do Fínska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Lyžiarske strediskáLevi