Poklady sveta

Kráľovský palác v Bangkoku

ThajskoTHAJSKO

Popis lokality

Photograph Grand Palace Bangkok 2 by Nghia Nguyen on 500px


Ak sa rozhodnete navštíviť Bangkok, určite nevynechajte návštevu Kráľovského paláca [ ], ktorý patrí k najvýznamnejším pamiatkam Bangkoku, ale i samotného Thajska.
Bangkokský Kráľovský palác o rozlohe 500x400 metrov, predstavujúci komplex budov, bol postavený v roku 1782 za vlády kráľa Rámy I. a počas svojej existencie bol sídlom thajských kráľov (až do roku 1946). Zároveň bol administratívnym sídlom vlády, thajského vojenského kabinetu i ministerstva zahraničia. Dnes je Kráľovský palác historickým srdcom Bangkoku, pričom je ohraničený masívnym múrom v celkovej dĺžke 1.900 metrov.
Areál komplexu Kráľovského paláca zaujme aj najnáročnejšieho turistu. Môžete navštíviť chrám Smaragdového Budhu /Wat Phra Kaew/, ktorý je známy najposvätnejšou soškou Thajska - Smaragdového Budhu, pochádzajúcou za 14. storočia. Túto 70 cm vysokú sošku prezlieka dokonca sám kráľ (celkovo má socha tri zdobené kostýmy), a to podľa ročných období. Aj preto Wat Phra Kaeo je dodnes jedným z najuctievanejších chrámov v celom Thajsku.
Navštíviť sa oplatí aj Tróní sál Dusit, taktiež postavený za vlád Rámy I. Táto budova je postavená v typickom thajskom architektonickom štýle. Hneď vedľa sa rozprestiera Tróní sál Chakri /Chakri Maha Prasat/, postavený vo viktoriánskom štýle, keďže bola navrhnutý anglickým architektom Johnom Chinitzom. Budove dominujú tri špicaté veže, talianska fasáda a thajská strecha.
V blízkosti leží tiež Pavilón Aphon Phimok, kde si v minulosti kráľ obliekal rúcho pre tým ako prijal nejakú audienciu. Dodnes sa využíva na rôzne ceremónie a obrady, ku ktorým napríklad patrí korunovácia.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Poklady sveta

REZERVUJ

Letenka do Bangkoku
Ubytovanie v Bangkoku
Požičanie auta v Bangkoku

Poistenie do Thajska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Poklady svetaKráľovský palác v Bangkoku