Poklady sveta

Kluane, Wrangell-Saint Elias a Tatshenshini-Alsek

KanadaKANADA    USAUSA

Popis lokality

Photograph Kluane National Park by Robert Postma on 500px


Nádherná nedotknutá krajina s ľadovcami a vysokými horami predstavuje pozoruhodné miesto na našej planéte. Park Kluane [ ] je bohatý na flóru i faunu, z čoho snáď najvýznamnejšiu predstavujú medvede grizly, či zriedkavé ovce Dallové, ktoré sú vynikajúcimi lezcami a tak našli v tomto národnom parku bezpečné útočisko. Pre mnohých cestovateľov je snom vidieť, či dokonca aj odfotografovať vráskavca dlhoplutvého vynoreného nad vodnou hladinou.
Dominantou tohto prírodného raja je hora objavená v roku 1890, známa ako Mount Logan. Predstavuje druhý najvyšší vrch (5.959 m) Severnej Ameriky (po Mount McKinley, ktorý je vysoký 6.194 m). Len tí najskúsenejší sa rozhodnú pre jej zdolanie jednou z 13 existujúcich trás na vrchol, keďže tento výstup patrí k najťažším v Severnej Amerike.
Národné parky Kluane, Wrangell-Saint Elias a Tatshenshini-Alsek však ponúkajú viaceré turistické trasy rôznej náročnosti, ale aj rafting na rieke Alsek, či splavovanie rieky na kajaku. Nezabudnuteľné chvíle tu strávia fanúšikovia rybolovu.

Národné parky Kluane, Wrangell-Saint Elias a Tatshenshini-Alsek sú súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO od roku 1979, s rozšírením v rokoch 1992 a 1994.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Poklady sveta

REZERVUJ

Letenka Vancouver
Ubytovanie Vancouver
Požičanie auta v Toronte

Poistenie do Kanady

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Poklady svetaNárodné parky Kluane, Wrangell-Saint Elias a Tatshenshini-Alsek