Lyžiarske strediská

Klausberg lyžiarske stredisko

TalianskoTALIANSKO

Popis lokality


Klausberg [ ] sa nachádza v severnom Taliansku, v Južnom Tirolsku, neďaleko hraníc s Rakúskom. Klausberg nepatrí medzi najväčšie lyžiarske strediská v krajine, ale kvalitou tratí je aj s tými väčšími a známejšími strediskami (ku ktorým patrí napríklad aj neďaleký Kronplatz) porovnateľný. Navyše, hneď vedľa sa nachádza ďalšie, len o niečo väčšie, lyžiarske stredisko Speikboden, čo rozširuje možnosti lyžiarskeho vyžitia v danej lokalite.
Stredisko Klausberg spolu so strediskom Speikboden je vhodné hlavne pre rodiny s deťmi i keď obidva lyžiarske strediská potešia v konečnom dôsledku lyžiarov všetkých kategórií. Lyžiarske trate spadajú do kategórií od ľahkých až po ťažké. Celková dĺžka vždy upravených zjazdoviek dosahuje cca 22 km (spolu so strediskom Speikboden až 50 km), pričom obsluhu lyžiarov na týchto tratiach zabezpečujú moderné sedačky/lanovky.
Najvyššie miesto v areáli je prístupné modernou 8 miestnou kabínkou. Ak sa pre ňu rozhodnete tak vedzte, že Vás bude cestou dole čakať cez 3 kilometre dlhý červený svah. Najdlhšia trať strediska meria 3.460 metrov.
V lyžiarskych strediskách Klausberg a Speikboden milovníci zimných športov nájdu taktiež 30 km bežeckých tratí a 10 tratí sánkarských. V Speikbodene sa nachádza taktiež snowpark. K samozrejmostiam strediska Klausberg patrí taktiež umelé zasnežovanie, hoci obyčajne je tu snehu dostatok, a to aj napriek tomu, že pomerne často tu býva slnečné počasie. V rámci poskytovaných služieb môžeme spomenúť lyžiarsku školu, či požičovňu lyžiarskych potrieb. Mimochodom, Klausberg sa môže pochváliť aj najdlhšou bobovou dráhou "Klausberg Flitzer" v Taliansku (meria 1.800 metrov), ktorá je garanciou adrenalínového vyžitia.

Fakty

Nadmorská výška: 1.050 – 2.510 m
Zimná sezóna: od decembra do apríla
Zjazdovky: 21,65 km, z toho:
      5,52 km ťažký terén
      13,2 km stredne ťažký
      2,93 km terén ľahký
Počet vlekov: 8 (2 kabínkových / 6 lanoviek)
Kapacita: 6.900 osôb / hodina

Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Lyžiarske strediská

REZERVUJ

Letenka do Innsbrucku
Ubytovanie v Klausberg
Požičanie auta v Innsbrucku

Poistenie do Talianska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Lyžiarske strediskáKlausberg