Cestopisy

Galéria Ilusia

SlovenskoSLOVENSKO

Svet optických klamov

Liptov sa môže pýšiť novou turistickou atrakciou. V Liptovskom Mikuláši totiž otvorili novú iluzionistickú galériu – Galériu ILUSIA.
Galéria ILUSIA je fascinujúcim svetom optických klamov, trick-artových 3D malieb a zrkadlových miestností. Jedná sa o jedinečné zariadenie svojho druhu na Liptove. Cieľom viac ako 20 atrakcií, rozložených na skoro 500 m2, je oklamať zmysly ľudí a vyvolať v nich pocit ilúzie. A to sa týmto atrakciám určite darí. Veď zatelefonovať si na dne bazéna a pritom byť stále oblečený, padať v miestnosti dole hlavou, či pohladkať slona, to sa len tak bežne nevidí. Hlavný slogan galérie „Uvidíš, keď pochopíš...“ presne a vtipne popisuje, že každý návštevník musí najprv pochopiť, aby následne uvidel.

Galéria ILUSIA Galéria ILUSIA

Návšteva galérie je vhodná pre deti, dospelých, ale aj staré mamy a starých otcov. Jednoducho pre každého, kto rád zažije aspoň z času načas niečo netradičné. Dôležitou informáciou je nutnosť fotoaparátu alebo smartfónu, ktorý by si návštevníci mali so sebou určite priniesť. Je to z jednoduchého dôvodu. Cieľom návštevy je prioritne vyhotovenie jedinečných a netradičných iluzionistických fotografií. Určite teda platí, že čím lepší fotoaparát, tým lepšie výsledné fotografie. Orientačná dĺžka vstupu trvá približne 45-60 minút. Tento čas je dostačujúci na zhotovenie pekných fotografií pri všetkých atrakciách. Ak sa ale radi fotíte a pri atrakciách by ste chceli stráviť dlhší čas, nie je to problém. Vstup do galérie totiž nie je časovo obmedzený. S fotením Vám navyše pomôže personál, ktorý sa neustále pohybuje v priestoroch galérie.

Galéria ILUSIA Galéria ILUSIA

Ak budete teda chcieť zažiť niečo nové a originálne, návšteva tejto liptovskej galérie je tá správna voľba.

Autor: Ľubomír Mihalik
Tip: nevynechajte ani ďalšie cestovateľské príbehy v kapitole Na cestách...

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

REZERVUJ

Ubytovanie v Liptovskom Mikuláši

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Články › Na cestáchIluzionistická galéria Ilusia