Gerakas Zante

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Destinácie
Zdieľať |   

PLÁŽE SVETA


GERAKAS ZANTE

lokalita: Grécko, Zakynthos

POPIS LOKALITY

Grécko má množstvo náhradných pláží. Jednou z tých najkrajších je dlhá piesková pláž Gerakas Zante, ktorá sa nachádza v oblasti Národného parku na čarovnom ostrove Zakynthos. Aj preto všade naokolo sa rozprestiera panenská príroda.
K zaujímavostiam tejto lokality patrí ohrozený druh korytnačiek. Práve sem chodia klásť svoje vajcia obrovské karety, ktorých hniezda sú aj špeciálne označené. Z tohto dôvodu je pláž, prezývaná aj ako Pláž korytnačiek, od zotmenia do svitania uzavretá.
Počas dňa žiadne výrazné obmedzenia na vstup neexistujú a preto sa Gerakas Zante stáva ideálnym miestom pre oddych a pokojný relax.

Kúp letenkudo Zakynthosu   :::    Rezervácia ubytovania v Zakynthose


Pri vstupe na pláž Gerakas Zante, ktorá je charakteristická zlatým pieskom, obdržíte vstupenku. To z toho dôvodu, že pobyt na pláži je obmedzený cca na 4 hodiny. Toto menšie obmedzenie je spojená so snahou o ochranu pláže pre hniezda korytnačiek.
Vzhľadom k tomu, že pláž korytnačiek je súčasťou Národného parku, ubytovacie kapacity predstavujú menšie štýlové vilky, ktoré dotvárajú tú pravú romantickú atmosféru. Žiadne veľké hotely, reštaurácie, či bary tu nenájdete. Ak hľadáte kľud a pokoj, pláž Gerakas Zante na ostrove Zakynthos je Vašou ideálnou voľbou.
Mimochodom, z pláže Gerakas Zante je viditeľný tzv. tulení ostrov, ktorý však nie je prístupný. Je útočiskom morských tuleňov Monachus-monachus.

 

MULTIMÉDIÁ

Spustiť Slideshow Fotografie: Gerakas Zante

Spustiť Video Video: Gerakas Zante

 Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta Späť na Walkers.sk

(c) 2010-2013  WALKERS.SK  | Všetky práva vyhradené | Posledná aktualizácia: 29. novembra 2015

Casopis Cestovatel      Deluxtrade s.r.o.
Walkers.sk | Server o cestovaní
Menu