Najkrajšie pláže sveta

Pláž Gerakas Zante, Zakynthos

GréckoGRÉCKO

Popis lokality


Grécko má množstvo nádherných pláží. Jednou z tých najkrajších je dlhá piesková pláž Gerakas Zante, ktorá sa nachádza v oblasti Národného parku na čarovnom ostrove Zakynthos. Aj preto všade naokolo sa rozprestiera panenská príroda. K zaujímavostiam tejto lokality patrí ohrozený druh korytnačiek. Práve sem chodia klásť svoje vajcia obrovské karety, ktorých hniezda sú aj špeciálne označené. Z tohto dôvodu je pláž, prezývaná aj ako Pláž korytnačiek, od zotmenia do svitania uzavretá. Počas dňa žiadne výrazné obmedzenia na vstup neexistujú a preto sa Gerakas Zante stáva ideálnym miestom pre oddych a pokojný relax.
Pri vstupe na pláž Gerakas Zante, ktorá je charakteristická zlatým pieskom, obdržíte vstupenku. To z toho dôvodu, že pobyt na pláži je obmedzený cca na 4 hodiny. Toto menšie obmedzenie je spojená so snahou o ochranu pláže pre hniezda korytnačiek. Vzhľadom k tomu, že pláž korytnačiek je súčasťou Národného parku, ubytovacie kapacity predstavujú menšie štýlové vilky, ktoré dotvárajú tú pravú romantickú atmosféru. Žiadne veľké hotely, reštaurácie, či bary tu nenájdete. Ak hľadáte kľud a pokoj, pláž Gerakas Zante na ostrove Zakynthos je Vašou ideálnou voľbou.
Mimochodom, z pláže Gerakas Zante je viditeľný tzv. tulení ostrov, ktorý však nie je prístupný. Je útočiskom morských tuleňov Monachus-monachus.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka Zakynthos
Ubytovanie v Zakynthose
Požičanie auta v Zakynthose

Poistenie Grécko

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž Gerakas Zante