Lyžiarske strediská

Dizin lyžiarske stredisko

IránIRÁN

Popis lokality

Dizin

Irán je krajinou, ktorú milujú prívrženci histórie. Stačí si pripomenúť svetoznámy Persepolis, či nádherné historické pamiatky hlavného mesta Teheránu, či Esfahánu. Bohatá história, skvelá architektúra, či atraktívne múzeá však zďaleka nie sú všetkým, čo môžete v Iráne zažiť. Čo tak si zaplávať v Kaspickom mori a následne si výborne zalyžovať v skvelých lyžiarskych rezortoch, ktoré táto krajina ponúka? Tým najznámejším zimným strediskom v Iráne je práve stredisko Dizin [ ].
Rezort Dizin bol založený ešte v roku 1969, aby bol postupne dobudovaný tak, že bude schopný uspokojiť aj tých najnáročnejších fanúšikov lyžovania. Nakoľko sa rezort nachádza vo vysokej nadmorskej výške, pričom najvyšší bod siaha k 3.600 metrom (Dizin patrí k 40 najvyššie položeným lyžiarskym strediskám na svete), umelé zasnežovanie nie je nutné. Aj bez neho zimná sezóna, s výbornými snehovými kondíciami, pretrváva až do mája. Užite si pravý nefalšovaný sneh!
V stredisku Dizin ubytovacie kapacity zabezpečujú chatky, vilky, privátne apartmány, či dva hotely. Samozrejmosťou sú tiež reštaurácie, ktoré v celkovom počte 5 zabezpečujú kvalitnú ponuku stravovania.
Dizin sa možno nevyrovná kvalitou služieb moderným alpským strediskám, ponúka však nádherné okolité scenérie a neopakovateľnú lyžiarsku atmosféru, ktorú snáď môžete zažiť len tu, v Iráne. A to všetko, ako inak, za veľmi priaznivé ceny.

Fakty

Nadmorská výška: 2.650 – 3.600 m
Zimná sezóna: od novembra do mája
Počet vlekov: 16 (4 kabínkové lanovky / 3 sedačkové lanovky / 9 vlekov)


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Lyžiarske strediská

REZERVUJ

Letenka do Teheránu
Ubytovanie v Teheráne
Požičanie auta v Teheráne

Poistenie do Teheránu

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Lyžiarske strediskáDizin