Poklady sveta

Damnoen Saduak plávajúce trhy

ThajskoTHAJSKO

Popis lokality

Photograph Damnoen Saduak floating market by davidfarnaby on 500px


V celom okolí Bangkoku sa nechádza množstvo kanálov, ktoré neslúžili len ako dopravná tepna spájajúca jednotlivé mestá a dediny, ale aj ako nástroj na odvodnenie bažín. Na takýchto kanáloch niekedy vznikali lokálne trhy, z ktorých sa niektoré zachovali dodnes.
Plávajúce trhy v Damnoen Saduak predstavujú jednu z hlavných atrakcií Thajska. Vznik kanála v Damnoen Saduak sa datuje do roku 1866, kedy ho nechal kráľ Rama IV. vykopať. Stalo sa tak v dĺžke 32 kilometrov. Týmto kanálom sa podarilo spojiť rieku Mae Klong s riekou Tha Chin. Dokončenie kanála a jeho sprístupnenie verejnosti nastalo o dva roky neskôr, v roku 1868.
Význam Damnoen Saduak pre lokálnych obyvateľov, okrem transportu, bol aj z pohľadu rozvoja poľnohospodárstva. Vodu z kanála bolo možné používať aj na zavlažovanie svojich políčok a na pestovanie plodín. Týmto sa celková úroda výrazne zvýšila. Taktiež sa podarilo a stále darí zabezpečiť dopestovanie širokej škály plodín ovocia a zeleniny.
Nakoľko Damnoen Saduak je obzvlášť populárna destinácia, nápor turistov je enormný. Preto sa oplatí navštíviť lokalitu skôr, ideálna ráno medzi 06 až 09 hodinou. Prenajmite si čln a plavte sa kanálom medzi loďkami s domorodcami ponúkajúcimi rôzny tovar, ovocie, zeleniny, palacinky, lokálnu chutnú stravu, ale aj suveníry. Vďaka návšteve Damnoen Saduak máte možnosť spoznať starodávny tradičný spôsob predaja a núkupu tovarov, objaviť zákutia kanálov s tradičnými domami a vychutnať si exotický pokrm, ktorý Vás určite nesklame.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Poklady sveta

REZERVUJ

Letenka do Bangkoku
Ubytovanie v Bangkoku
Požičanie auta v Bangkoku

Poistenie do Thajska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Poklady svetaDamnoen Saduak plávajúce trhy