Najkrajšie pláže sveta

Pláž Clifton

Juhoafrická republikaJUHOAFRICKÁ REP.

Popis lokality

Photograph Clifton by Ajay Bhoopchand on 500px


Clifton Beach ako jedna z najkrajších pláží na svete sa prezýva aj ako St. Tropez Kapského mesta alebo raj milionárov. Keď sem prídete, nebude sa čudovať prečo. Samotná Clifton Beach sa skladá zo štyroch pláží, resp. zátok, konkrétne celkom výstižne pomenovaných ako pláž prvú, druhá, tretia a štvrtá. Kým dve z nich sú určené pre rodiny deťmi, stretia je plážou homosexuálov (JAR v roku 1996 ako prvá na svete prijala ústavu, v ktorej sa zaručuje ochrana pred diskrimináciou na základe rasy, pohlavia, ale aj sexuálnej orientácie) a štvrtá zase pre mladých a ich zábavu. Práve štvrtá pláž sa môže pýšiť Modrou vlajkou. Jednotlivé pláže sú navzájom oddelené veľkými žulovými balvanmi.
V každom prípade všetky štyri pláže sú bezpečné pre kúpanie sa, hoci nie každý sa odváži vstúpiť do chladnejšej vody a pomerne vysokých vĺn. V zmysle uvedeného je zrejmé, Clifton Beach je skutočný plážový raj pre windsurfistov. Vzhľadom na celoročne priaznivé podmienky pre realizáciu vodných športov tu widsurfisti z celého sveta trávia prevažnú časť roka. Radi sa k nim však pridajú aj dovolenkári, ktorí si chcú vychutnať skvelý relax, nádherné výhľady na Stolovú horu ako i výborné klimatické podmienky na prežitie skvelej dovolenky.
Všade sa nachádzajú šatne a kvalitné sociálne zariadenia. Samozrejmosťou sú rôzne stánky s občerstvením, vychutnajte si studené drinky, či zmrzlinu priamo na pláži. Ak sa ale chcete príjemne schladiť, choďte si skôr zaplávať do chladivej vody Atlantického oceánu. Za jednorázový poplatok sú pochopiteľne k dispozícii taktiež lehátka a slnečníky. Alternatívne môžete ušetriť, ak si prinesiete vlastný slnečník, resp. lehátko. Hlavne v letných mesiacoch však treba počítať s obmedzenými plochami na parkovanie, preto dávame na zváženie príchod na pláž v skorých ranných hodinách alebo využitie taxi služby.
Ak už budete v Kapskom meste, môžete navštíviť aj iné pláže. Je ich tu dosť. K ďalším obľúbeným patrí Blouberg beach, ponúkajúca výhľad na Stolovú horu, či Camps Bay. Kolónie tučniakov zase môžete objavovať na pláži Boulders Beach. V každom prípade, aj z pohľadu bezpečnosti, sa odporúča pobyt na miestnych plážiach len cez deň. V nočných hodinách sa táto lokalita stáva menej bezpečnou, z pohľadu pomerne bežnej kriminality.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Kapského mesta
Ubytovanie v Kapskom meste
Požičanie auta v Kapskom meste

Poistenie Juhoafrická republika

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž Clifton