14 dní v Kórei a 1 deň v Ríme

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

9.12.2001 - 6:15 : Nedeľa.

Zvolen, to je to mesto, kde sa práve nachádzame. Už sme veľmi blízko nášho cieľového mesta, Lučenec. Ale ešte sa vrátim k tomu, čo sa odohralo v priebehu včerajšieho dňa.
Po prílete do Prahy sme si vyzdvihli svoju batožinu na letisku. Chvíľku sme si oddýchli, potom prešli k autobusovej zastávke a známym autobusom č. 119 sme sa zaviezli na cieľovú stanicu, Dejvidská. Odtiaľ už premáva metro, s ktorým sme prišli do centra mesta. Snažili sme sa zameniť talianske líry za české koruny. Podarilo sa. V meste "panovala" vianočná atmosféra. Predsa, onedlho budú Vianoce a už teraz sa na ne teším. Ulice boli totálne preplnené obyvateľmi mesta a turistami. Museli sme sa predierať z Václavského námestia až ku Karlovmu mostu a odtiaľ k Pražskému orloju. Výzdoba v meste bola veľmi pekná, atmosféra výborná. Škoda len, že sa tak ťažko pohybovalo... a k tomu bola ešte strašná zima. Keď si predstavím, ako bolo v Ríme príjemne, samá zeleň, teplo... a tu taká zima. No ale predsa, Vianoce sú Vianoce a bez snehu by to nebolo to pravé.
Asi 2 hodiny pred odchodom autobusu sme sa pobrali na autobusovú zastávku Florenc. Dočkali sme sa ho a hoci bol plný, problémy nám to nerobilo, keďže sme mali rezerváciu. Do Zvolena sme prišli o 4:45. Najbližší autobus šiel o 6:00, ale keďže sme chceli mať viac miesta k dispozícii, vybrali sme si inú alternatívu, t.j. vlak. Odchod do Lučenca bol o 6:21 ráno. Naša cesta za dobrodružstvom sa nezadržateľne blíži ku koncu.
Príchodom do Lučenca sa náš výlet plný zážitkov, ale aj adrenalínových vzrušení definitívne skoční...