Sprievodca Južnou Kóreou

ANDONG

AndongINFORMÁCIE O MESTE:

Andong má cca 200.000 obyvateľov. Za pozornosť stojí predovšetkým tradičný charakter mesta a jeho okolia. Samotné mesto síce nie je až tak zaujímavé, ale je veľmi dobrým východiskovým bodom pre návštevu viacerých zaujímavých miest, ktoré sa neďaleko mesta nachádzajú.

ORIENTÁCIA V MESTE:

Je to príjemné mesto s ľahkou orientáciou. Autobusová, či vlaková stanica sa nachádza takmer v centre mesta. Na hlavnej ulici sa nachádza aj zastávka autobusu, ktorého cieľovou stanicou je tradičná dedinka Hahoe.

ČO VIDIEŤ, ČO NAVŠTÍVIŤ:

TRADIČNÁ DEDINA HAHOE (Hahoe Folk Village)

Dedinka sa nachádza cca 24 km západne od mesta Andong. Jej vznik je datovaný cca 600 rokov do minulosti. Dokonale udržiavaný charakter tradičného obydlia dedinky očarí nejedného turistu. Určite zapôsobila aj na anglickú kráľovnu Alžbetu II (v apríli 1999), ktorá toto miesto navštívila a zasadila dokonca aj strom.
V súčasnosti sa tu nachádza 130 tradičných domov. Niektoré z nich ponúkajú aj tradičné ubytovanie, tzv. minbak. Využitie týchto ubytovacích služieb sa určite oplatí.
Dedinka je známa špeciálnym tvarom masiek, ktoré sa používali i používajú v divadelných predstaveniach. Tieto masky sa volajú Hahoe Byeolsingut Talnori. Záujemcovia si ich tu môžu aj kúpiť, aby ich potom ochraňovali...