Sprievodca Južnou Kóreou

SUWON

SuwonINFORMÁCIE O MESTE:

Suwon má cca 650.000 obyvateľov a od Soulu je vzdialené len 48 km. Je známe svojou pevnosťou, ktorá obkolesuje staré mesto. Bola vybudovaná v 18. storočí kráľom Kongju, pri jeho neúspešnom pokuse o presun centra ríše do tohoto mesta.
Najjednoduchší spôsob transportu do tohoto mesta je zo Soulu prostredníctvom metra, resp. vlaku.

ORIENTÁCIA V MESTE:

Pokiaľ pricestujete do mesta metrom, resp. vlakom, zo Soulu, železničná trať spolu so stanicou má orientáciu sever-juh. V takom prípade sa centrum mesta nachádza východne od stanice. Je možné si vybrať ľubovolnú cestu (najradšej zlatú strednú cestu...), ktorá je kolmá na stanicu. Dostanete sa k nej podchodom. Odtiaľ pokračujete stále rovno (cca 1-2 km), potom zabočíte doľava, kde Vás "privíta" vstupná stará brána, ktorá tvorí akýsi obkruhový objazd.

ČO VIDIEŤ, ČO NAVŠTÍVIŤ:

PEVNOSŤ MESTA

Hlavnou, zároveň najzaujímavejšou atrakciou mesta je jeho výborne zachovalá pevnosť Hwaseong, ktorá patrí do svetového dedičstva UNESCO. Takmer celodenný výlet turisti absolvujú, pokiaľ majú záujem celú pevnosť prepeškovať. Niektoré pasáže pripomínajú známy Čínsky múr, aj keď samotnou podstatou sa značne navzájom odlišujú...