Najkrajšie pláže sveta

Pláž Bondi v Sydney

AustráliaAUSTRÁLIA

Popis lokality

Photograph Bondi Beach by Paul Ryjkoff on 500px


Jedna z najobľúbenejších pláží mesta Sydney, predstavujúcu silnú konkurenciu pláži Manly, je pláž Bondi. Jej názov vychádza z názvu pôvodných obyvateľov Austrálie a v preklade znamená "zvuk príboju na pláži". Pláž Bondi je dostupná verejnou hromadnou dopravou a jazda z centra Sydney Vám zaberie približne 45 minút.
Slnečné počasie (cez 240 dní v roku), jemný biely piesok, svieže more a ideálne podmienky pre surferov magicky priťahujú milovníkov pláží nielen zo Sydney, či Austrálie, ale aj z celého sveta. Veď si len predstavte, že počas sezóny pláž Bondi každý víkend navštívi takmer 40 tisíc ľudí!
Surfing si tu vychutnajú ako začiatočníci, tak aj pokročilí. Jednotlivé oblasti pláže Bondi sa odlišujú svojou náročnosťou. Kým severná časť je menej náročná, južná časť je určená pre skúsených surferov.
Pláž Bondi je dlhá cca 1 kilometer a po celej svojej dĺžke na bezpečnosť kúpajúcich dohliadajú všade prítomní záhranári. Samozrejmosťou sú početné reštaurácie, kaviarničky, či nočné kluby. Ak patríte medzi milovníkov maratónov, môžete sa v auguste zúčastniť taktiež 14 kilometrov dlhého bežeckého závodu City to Surf, ktorý má cieľ práve na pláži Bondi. Čo môže byť krajšie, ako po takom výkone zrelaxovať na pláži a vykúpať sa v mori? Už len pre zaujímavosť spomeňme, že práve tu bol založený v roku 1906 jeden z prvých záchranárskych klubov na svete - Bondi Surf Life Sawing Club.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Sydney
Ubytovanie v Sydney
Požičanie auta v Sydney

Poistenie do Austrálie

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž Bondi v Sydney