Lyžiarske strediská

Banff lyžiarske stredisko

KanadaKANADA

Popis lokality

Sunshine Village

Tri skvelé kanadské lyžiarske rezorty takmer na jednom mieste, v rovnomennom národnom parku, v blízkosti malebného mestečka Banff.
Konkrétne ide o strediská Sunshine Village, Mount Norquay a Lake Louise. Všetky tieto lyžiarske strediská ponúkajú fantastické lyžiarske podmienky, ktoré splnia želania aj tých najnáročnejších lyžiarov. Sklamaní však nezostanú ani začiatočníci, či menej skúsení lyžiari. Je tomu tak preto, že tunajších 274 zjazdoviek sa vyznačuje vysokou variabilitou a teda úrovňou náročnosti.
Snáď najnáročnejšie lyžiarske úseky nájdete na Mount Norquay, preto toto stredisko sa hodí predovšetkým pre najskúsenejších lyžiarov. Do sýtosti si tu vychutnáte náročné "freeride" zjazdovky s bubnami . Všeobecne možno konštatovať, že Mount Norquay ponúka jedny z najlepších zjazdoviek v západnej časti Kanady.
Ak si chcete dopriať skôr oddychovejšiu lyžovačku, navštívte stredisko Sunshine Village. Popri skvelej lyžovačke určite nezabudnete ani na úžasné scenérie Mount Assiniboine.
Najväčším lyžiarskym strediskom v tejto oblasti je stredisko Lake Louise. Určite patrí k najlepším svetovým lyžiarskym strediskám. Aj preto sa tu pravidelne konajú preteky Svetového pohára. Viac ako 90 zjazdoviek v dĺžke 139 km garantuje množstvo fantastických lyžiarskych zážitkov. A to bez ohľadu na Vaše lyžiarske skúsenosti, keďže toto stredisko je vhodné ako pre začiatočníkov, tak aj pre skúsených lyžiarov.
Spomeňme, že stredisko Lake Louise je vhodné taktiež pre milovníkov bežkovania (nachádzajú sa tu desiatky kilometrov dobre značených tratí), ktorí spolu s lyžiarmi tu môžu obdivovať zaujímavé jazerá, ľadovce a samozrejme vrcholky kopcov, vrátane 2.672 vysokej hory Whitehorn. Hovorí sa, že práve tu sa stretnete s najlepším prašanom na svete, ktorý už na dotyk pôsobí úplne ináč ako ten európsky. Asi aj preto sa prezýva ako "Champagne Powder". Ak k tomu prirátame prekrásne prírodné scenérie a fantastické podmienky pre lyžovanie i snowboardovanie, návštevu tohto skvelého miesta určite neoľutujete.
Strediská sa nachádzajú doslova v nedotknutej nezastavanej prírode, čo je možného hodnotiť len a len pozitívne. Lokalita je lákavá aj tým, že v mestečku Banff nájdete taktiež horúce pramene s vonkajšími bazénmi, z ktorých môžete obdivovať prekrásne vrcholky kanadského pohoria Rocky Mountains, mimochodom veľmi starého, nakoľko bolo sformované asi pred 80 miliónmi rokov. Taktiež v mestečku sú k dispozícii početné reštaurácie a bary a samozrejme kvalitné hotely. Ak zavítate do tejto lokality, nevynechajte ani svetoznámu a určite jednu z najkrajších ciest na sveteColumbia Icefields Parkway. Po troch hodinách jazdy sa dostanete do úžasného národného parku Jasper, ktorý určite patrí k tým najzaujímavejším národným parkom ako v Kanade, tak i v Severnej Amerike.

Fakty

Strediská: A: Sunshine Village
B: Mount Norquay
C: Lake Louise
 
Nadmorská výška: A: 1.660 – 2.730 m
B: 1.630 – 2.133 m
C: 1.646 – 2.637
 
Zjazdovky: A: 82 km (najdlhšia: 8 km)
B: 16,4 km (najdlhšia: 1.167 m)
C: 139 km (najdlhšia: 8 km)
 
Náročnosť: A: 20% začiatočníci, 55% mierne pokročilí, 25% pokročilí
B: 20% začiatočníci, 36% mierne pokročilí, 28% pokročilí, 16% experti
C: 25% začiatočníci, 45% mierne pokročilí, 30% pokročilí
 
Plocha: 3.100 hektárov
 
Kapacita: 46.000 osôb/hodina
 
Cena skipassov: A: http://store.skibanff.com/
B: http://banffnorquay.com/
C: http://www.skibig3.com/banff-lake-louise/
 
Web: http://www.skibig3.com/
A: http://www.skibanff.com/
B: http://banffnorquay.com/
C: http://www.skilouise.com/
 


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Lyžiarske strediská

REZERVUJ

Letenka do Calgary
Ubytovanie v Banff
Požičanie auta v Banff

Poistenie do Kanady

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Lyžiarske strediskáBanff