Najkrajšie pláže sveta

Bandos Island Rezort

MaldivyMALDIVY

Popis lokality

Photograph BANDOS MALDIVES by Lubomir Mihalik on 500px


Maldivy predstavujú ostrovný štát skladajúci sa z 26 atolov a viac ako 1000 ostrovov, z ktorých mimochodom veľká časť(cca 75%) je stále neobývaná. Avšak aj sprístupnená časť postačuje nato, aby každý návštevník toto miesto nazval rajom. Nepochybne práve preto patria Maldivy k najpopulárnejším exotickým dovolenkovým destináciám na svete. K obľúbeným rezortom patrí Bandos Island Resort, ktorý sa nachádza približne 7 km od hlavného mesta Male a je teda dostupný rýchloloďou. Plavba na ostrov trvá približne 15 minút, čo je veľkou výhodou, nakoľko po prílete do krajiny si môžete v krátkom čase vychutnať osviežujúce vody Indického oceánu.
Mnoho vzdialenejších ostrovov a rezortov je dostupných len letecky, prostredníctvom tzv. Maldivského Air Taxi (lietadlo s plávajúcimi lyžami), s čím sú spojené časové straty (čakacia doba na odlet ako aj samotný let).
Ostrov Bandos – severný Male atol – sa rozprestiera na ploche približne 600x400 metrov. Na tomto ostrove sa nachádza rezort, ktorého samozrejmosťou sú prekrásne pláže s rozprávkovo bielym pieskom, kde máte navyše zadarmo k dispozícii aj plážové lehátka a osušky. Krásne a zároveň pokojné azurové more ponúka ideálne podmienky na kúpanie, ale aj šnorchlovanie. Koralové útesy sa nachádzajú iba 40 metrov od pláže a tak bohatý podmorský život môžu obdivovať aj deti. Taktiež je tu vytvorený koridor – prístupová podmorská cesta medzi koralmi, kde je možné bezpečne plávať a obdivovať po oboch stranách pestrofarebné ryby, či iné podmorské živočíchy. Vonkajšia strana útesu s bohatým podmorským životom je prístupná loďkou, cesta trvá približne 25 minút.
Rezort Bandos má veľmi dobre udržiavané tropické záhrady, v ktorých sa nachádza aj slakovodný bazén. Podobne ako na pláži, aj tú sú lehátka, uteráky a slnečníky zadarmo. Všeobecne je možné konštatovať, že výhodou tohto rezortu je množstvo zelene, vďaka čomu je možné skryť sa pred horúcimi lúčmi slnka.
Pre športovo založených návštevníkov sú k dispozícii tenisové, či bedmintonové kurty, volejbalové ihrisko. Môžete si zahrať squash, či stolný tenis alebo navštíviť posilňovňu. V ponuke je tiež množstvo vodných športov ako parasailing, windsurfing, kanoe, vodné lyžovanie, potápanie a iné. Ponuka športových aktivít je viac ako bohatá.
V rezorte Bandos sú pre návštevníkov k dizpozícii klimatizované izby s kúpeľňou a sprchou, WC, fénom, ohrivačom vody, či LCD televízorom ako i bezplatným WiFi pripojením. K dispozícii je tiež minibar a terasa s výhľadom do záhrady. Okrem štandardných izieb tú nájdete aj tzv. Beach vily, ktoré navyše ponúkajú napr. jacuzzi. Výbornú atmosféru tropického prostredia dotávara Sundowners bar a Sand Bar. Pokrmy západnej i medzinárodnej kuchyne si môžete vychutnať priamo pri mori v kaviarne Sea Breeze. Indickú a srílanskú stravu ponúka reštaurácia The Harbour. Bandos rezort sa jednoducho môže pochváliť vynikajúcou kuchyňou. Ponuka jedál je naozaj pestrá a vhodná ako pre dospelých tak aj pre deti. Rodičov pravdepodobne poteší aj fakt, že v rezorte sa nachádza taktiež detský kútik, kde sa o Vaše deti zodpovedne postarajú.
Rezort Bandos je ideálnym miestom pre fantastickú rodinnú dovolenku. Nájdete tu pokoj, ale aj skvelé príležitosti na strávenie aktívnej dovolenky. Nájdete tu miesto, ktoré Vám pripomenie pozemský raj.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Male
Ubytovanie Maldivy
Požičanie auta v Male

Poistenie Maldivy

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaBandos Island Rezort