Najkrajšie pláže sveta

Pláž Ammán

JordánskoJORDÁNSKO

Popis lokality


Pláž s názvom Amman Beach sa nachádza na jordánskom pobreží Mŕtveho mora a bola založená len pred niekoľkými rokmi. Je jedinou plážou svojho druhu v Jordánsku a vďaka nej sa z blahodarných účinkov môžu tešiť aj jednodňoví návštevníci, ktorí nie sú hosťami jedného z hotelov na brehu najslanšieho mora na svete.
Amman Beach je postavená do dvoch úrovní. Na vyššej terase sa nachádzajú prezliekarne, záchody, reštaurácie a dva bazény so sladkou vodou. Schodiskom sa potom zostupuje do nižšej úrovne, kde sú lehátka, sprchy a drevené slnečníky. Samotná pláž Amman má asi 100 metrov a vstup do vody je cez jemné a hladké kamienky.
Pobyt na pláži je príjemný nielen kvôli kúpaniu v ozdravujúcej slanej vode, ale tiež vďaka krásnemu výhľadu na judské pohorie v Izraeli na druhom brehu mora. Jordánska voda Mŕtveho mora má liečivé účinky na rôzne druhy kožných chorôb ako je atopický ekzém alebo psoriáza. Okrem toho pôsobí liečivo na rany a ranky, posilňuje nechty a vyživuje pokožku minerálmi. Vzduch pri Mŕtvom mori je presýtený jódom, ktorý pôsobí ukľudňujúcim účinkom. Vďaka vysokému atmosférickému tlaku sa tu nenachádzajú alergény, takže aj pre alergikov je pobyt pri Mŕtvom mori úľavou. Vysoký obsah ozónu zabraňuje prenikaniu ultrafialového žiarenia, preto sa človek opaľuje pomalšie. Voda Mŕtveho mora má viac než tridsať percent solí, môže páliť na citlivých miestach a dutinách. Vďaka svojmu zloženiu má akýsi mastný film, ktorý na pokožke zostáva aj po opustení vody. Vo vode sa odporúča zostať maximálne dvadsať minút, a túto procedúru opakovať niekoľkokrát za deň. Po kúpeli je dobré sa vysprchovať a natrieť výživným krémom. Na pláži sa tiež predáva prírodné bahno, ktoré pomáha na celulitídu, krvný obeh a kožné choroby.
Pobyt vo vode Mŕtveho mora je príjemný aj preto, že voda príjemne nadnáša, nie je možné sa v mori utopiť. Tento jedinečný zážitok by sa mal vyskúšať aspoň raz za život. Celodenné vstupné na pláž je 15 Eur.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Ammánu
Ubytovanie v Ammáne
Požičanie auta v Ammáne

Poistenie do Jordánska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž Ammán