Najkrajšie pláže sveta

Acapulco Bay

MexikoMEXIKO

Popis lokality


Mesto Acapulco, ležiace na pobreží Tichého oceánu, je populárnym turistickým centrom Mexika. Bežných mexičanov vystriedali bohatší mexičania, ktorí objavili krásu tohto miesta a radi tu trávia svoje voľné dni.
Acapulco oslovilo svojou krásou aj niekoľko hollywoodských filmárov, ktorí tu natočili viacero filmov. Celebrity z celého sveta tu našli ideálne miesto pre svoju dovolenku. Niektorí len prechodne, podaktorí si tu ale vybudovali aj svoje luxusné dovolenkové sídla.
Hlavnou ozdobou Acapulca sú jeho pláže. V meste sa nachádzajú tri plážové oblasti ako Playa Revolcadero, Puerto Marquéz, no hlavne populárny záliv Acapulco s preslávenou Avenidou Miguel Alemán.
V Acapulcu sa nachádzajú luxusné a komfortné hotely, skvelé reštaurácie. Typickou črtou Acapulca je aj bohatý nočný život, s množstvom nočných barov a diskoték. Acapulco je jednoducho veľmi živé mesto a jeho pláže pre mnohých predstavujú dovolenku snov.
Hlavná pláž Acapulca, ktorá vlastne pozostáva z viacerých menších pláží, je veľmi čistá a udržiavaná. Hlavný záliv Acapulca vlastne predstavuje 10 kilometrov tiahnucí sa pás rôznorodých pláží, priťahujúcich rôzne typy návštevníkov. Snáď tou najpopulárnejšou plážou v zálive je pláž Playa Condesa.
Typickou charakteristikou všetkých pláží v zálive Acapulca je ich jemný zlatistý piesok, ale aj čisté a zároveň výrazne teplé more. Vlny mora sú skôr mierne, optimálne pre plávanie, hoci nie je výnimkou, že bývajú aj väčšie.
Okrem opalovania a kúpania je možné praktizovať množstvo vodných športov, ktorých ponuka je veľmi bohatá. Určite uspokojí túžby aj tých najnáročnejších športovcov a milovníkov vodného adrenalínu. V ponuke sú vodné lyže, jachty, plachetnice, kánoe, vodné bicykle. Môžete realizovať parasailing, windsurfing, potápanie, šnorchlovanie alebo čím ďalej tým viac populárny rybolov. Stačí si len vybrať.
Kto preferuje aj spoznávanie, určite mu odporúčame aj návštevu samotného mesta Acapulco. To je známe nielen svojími modernými budovami, ale aj historickými pamiatkami postavenými v architektonickom štýle španielskych kolonizátorov. Na námestí Zóca si môžete vychutnať tradičnú mexickú atmosféru, ale i kľud a pokoj. Keď už tam budete, môžete sa schladiť v neďalekom kostole Nuestra Seňora de la Soledad. K atrakciám patrí taktiež pevnosť San Diego zo 17. storočia, ktorá slúžila na ochranu proti pirátom.
Veľmi navštevovanou časťou Acapulca je 42 metrov vysoký útes la Quebrada pre svoju show: skákajúcich odvážlivcov do mora.
Acapulco je jednoducho mesto čistých pláží, slnka, nekonečnej zábavy, ale aj zaujímavých atrakcií. Zároveň je Acapulco určite najobľúbenejším miestom milovníkov party a nočného života v Mexiku. Aj preto sa Acapulco určite oplatí pri Vašom pobyte v Mexiku navštíviť.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Acapulca
Ubytovanie v Acapulcu
Požičanie auta v Acapulco

Poistenie do Mexika

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaAcapulco Bay